6 typów studentów Akademii. Jakie mają cele i dlaczego trafili do Akademii?

Do Akademii zwykle przychodzą ludzie o podobnych cechach charakteru i podejściu. Przez lata doświadczeń w uczniami wyklarowało mi się kilka schematów, które dobrze charakteryzują poszczególne grupy. Każda z nich ma swoje charakterystyczne motywacje do podjęcia nauki i sprecyzowane cele.

Przed Wami lista kilku typów studentów, którzy przychodzą do Akademii Localhost. Rozpoznajecie siebie w którymś z nich?

1. Ambitny licealista/student, który wie, że na studiach niczego się nie nauczy

Dlaczego trafił do Akademii?

Trzeźwo patrzy na rzeczywistość. Zdaje sobie sprawę z faktu, że wiedza, którą może uzyskać na uczelni, jest nieaktualna. Wie, że ma niewielkie szanse trafić na praktycznych prowadzących, którzy nauczą go czegoś wartościowego -zostanie tam raczej zasypany niepotrzebną teorią.

Jaki jest jego główny cel, który chce osiągnąć?

Chce więc poprawić swoje skille, zdobyć praktyczną wiedzę i poczuć się pewniej w świecie programowania. Jest ambitny i lubi wiedzieć więcej. Mimo młodego wieku, myśli o przyszłości i chce jak najlepiej przygotować się do wejścia na rynek pracy już teraz.

2. Osoba, która chce programować, aby poprawić efektywność w swojej pracy

Dlaczego trafił do Akademii?

Wie, że ma masę pracy prostej, generycznej, powtarzalnej. Takie rzeczy musi wykonywać 100-200-500 razy w tygodniu i jest to po prostu mało rozwijające i nudne. Nie chce dłużej marnować na to kilku godzin tygodniowo.

Jaki jest jego główny cel, który chce osiągnąć?

Potrzebuje automatycznych rozwiązań, aby nie tracić więcej czasu. Skille programistyczne pomogą mu pracować wydajniej oraz zautomatyzować pracę tak, aby nie robić głupich i powtarzalnych rzeczy i zaoszczędzić w ten sposób cenne godziny, które może przeznaczyć na coś innego. Zależy mu przede wszystkim na efektywności.

3. Człowiek, który ma dość pracy w swoim zawodzie i zawsze ciągnęło go do komputerów

Dlaczego trafił do Akademii?

Czuje, że jego praca nie daje mu już satysfakcji. Chce zmienić coś w swojej ścieżce zawodowej, szuka nowych dróg. Zawsze lubił komputery, jest osobą kreatywną i chciałby w życiu robić coś związanego z technologią.

Jaki jest jego główny cel, który chce osiągnąć?

Jego cel to zmiana pracy i poprawienie swojej jakości życia zawodowego (i najprawdopodobniej zwiększenia zarobków). Wielu ludzi jest niezadowolonych ze swojej pracy i nic z tym nie robi. On jednak jest gotowy, aby coś zmienić i działa w tym kierunku. Jest gotowy na intensywną naukę.

4. Osoba po kursach i bootcampach, która dowiedziała się, że bootcampy to nie wszystko

Dlaczego trafił do Akademii?

Zobaczył, jak wygląda programowanie. Jednak został sam z problemami po bootcampie i nie ma pojęcia, w którą stronę powinien się rozwijać. Ma kłopot, bo jego wiedza jest rozgrzebana i nieusystematyzowana. Coś niby umie, ale nie pozwala mu to znaleźć pracy i wyróżnić się z tłumu konkurencji. Szuka praktyki i problemów, z którymi może się mierzyć, aby się rozwijać.

Jaki jest jego główny cel, który chce osiągnąć?

Cel takiej osoby to zwykle dostanie pierwszej pracy i nadrobienie braków i materiału, których nie zrozumiał na bootcampie. Są studenci, którzy już po pół roku w Akademii łapią pierwszą pracę i realizują swój cel.

5. Młody przedsiębiorca, który wie, że w technologicznym świecie lepiej być programistą, bo można ułatwić sobie pracę

Dlaczego trafił do Akademii?

Ten typ studenta ma pomysł na siebie – chce być przedsiębiorcą, ma już wizję na własną apkę – ale jeszcze nie ma narzędzi i skilli aby ją stworzyć. Doskonale wie, że taniej i szybciej jest kupić wiedzę niż samemu szukać informacji w internecie – dlatego wybrał Akademię.

Jaki jest jego główny cel, który chce osiągnąć?

Skille programistyczne pomogą mu zrealizować jego plany życiowe i ogarniać samodzielnie wiele rzeczy na drodze przedsiębiorcy. Jest ambitny i skupiony na celu, nie ma problemu z poświęceniem kilku godzin tygodniowo na samodzielną naukę.

6. Młody rodzic zmęczony swoją aktualną pracą, chcący pracować wygodniej i zarabiać więcej

Dlaczego trafił do Akademii?

Życie zmusiło go/ją do zmian. Musi zarabiać więcej, aby podnieść jakość i standard życia swojej powiększającej się rodziny.

Jaki jest jego główny cel, który chce osiągnąć?

Chce zmienić pracę i zakotwiczyć się w branży która pozwala na znacznie większe zarobki i większą swobodę – na przykład przez pracę w elastycznych godzinach lub pracę zdalną. Jest gotowy na zmiany, chce rozwijać się szybko i kompleksowo – aby móc zapewnić swoim bliskim jak najlepszą przyszłość.

Podsumowanie

Większość uczniów, którzy zaczynają naukę w Akademii, można przypisać do którejś z tych grup. W Akademii Localhost stworzyliśmy skuteczny program nauczania, który dopasowujemy do realnej sytuacji życiowej studenta. Chcemy jak najlepiej i jak najszybciej pomóc uczniowi osiągnąć cel, z którym do nas przyszedł.

contact

Zastanawiasz się, czy Akademia jest dla Ciebie?

    Wypełnij poniższą ankietę, a skontaktuje się z Tobą mentor. Podczas niezobowiązującej konsultacji:
  • wytłumaczy dokładniej, na czym w ogóle polega mentoring w Akademii i jak wygląda nasz program nauczania;
  • odpowie na Twoje pytania;
  • pomoże Ci podjąć decyzję, czy to odpowiedni moment na dołączenie do Localhost Academy.
Wypełnij ankietę

Podane przez Ciebie dane są przetwarzane w celu odpowiedzi na Twoje zapytanie, a ich administratorem jest Localhost Group Sp. z o.o z siedzibą w Lublinie. Więcej o tym w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane oraz jakie są Twoje prawa znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.