”A co to jest „mentoring”? wg Akademii Localhost

Bardzo często, pod koniec rozmów z potencjalnymi studentami, którzy dzwonią, aby dopytać się o szczegóły, słyszę teksty w stylu: “to jest to, czego szukam”, “żałuję, że nie dowiedziałem się wcześniej”, “lubię takie wyzwania”.

Czym więc właściwie jest mentoring w Akademii Localhost?

Najłatwiej porównać go do 3 przyziemnych rzeczy:

 • opieki starszego i wyrozumiałego brata;
 • regularnego biegu w runmageddonie;
 • GPSa wyznaczającego drogę po internecie.

Dlaczego mentoring jest jak opieka starszego i wyrozumiałego brata?

Mentor jest dostępny pod ręką, na discordzie, prawie cały tydzień – jeśli masz jakieś wątpliwości lub problem z kodem – możesz śmiało do niego uderzać właśnie tam, zamiast bawić się z szukaniem rozwiązania problemu na grupach. I dostajesz konkretną odpowiedź, co ratuje Ci mnóstwo czasu.

Zawsze stara się wyjaśnić zagadnienie aż zostanie zrozumiane – zamiast wykładu o niczym, dostajesz od niego informacje, które są Ci niezbędne, by zrozumieć dany problem. W przystępny sposób, zrozumiałym słownictwem. 

Pokazuje Ci, jak coś zrobić lepiej i w bardziej poprawny sposób – możesz zobaczyć jak pracować sprawniej, skuteczniej i efektywniej. Odkrywasz inne podejścia do pisania kodu bez utraty standardów i jakości.

Dlaczego mentoring jest jak regularny bieg w runmageddonie?

To ćwiczenia praktyczne przy których się pocisz – pamiętaj, “im więcej potu na treningu, tym mniej krwi w boju”. Dostajesz wymagające zadania, w które trzeba włożyć dużo wysiłku. Męczysz się, ale nabierasz szacunku i pokory do nauki.

Przebiegnięcie każdego etapu buduje twoją wytrzymałość w danej części nauki –  jesteś w stanie robić coraz trudniejsze zadania. Nie chcesz już wrzucać zadań na grupy by ktoś je zrobił za Ciebie, bo sam uczysz się mądrze je rozwiązywać.

Mimo ogromnego wysiłku jesteś zadowolony, że skutecznie pokonujesz kolejne etapy – zapominasz o poczuciu braku rozwoju, a na nudę i frustrację po prostu brakuje Ci czasu. Towarzyszy Ci satysfakcja i chcesz więcej. W efekcie, patrząc na swój dawny kod, sam będziesz odnajdywać i poprawiać błędy.

Dlaczego mentoring jest jak GPS wyznaczający drogę po internecie?

Internet to śmietnik z nadmiarem treści i 90% rzeczy nie warto się uczyć z różnych powodów – wiele “informacji” to małowartościowe lub już nieaktualne teksty. Nieumiejętny dobór materiałów może skutkować nie tylko tym, że niczego się nie nauczysz. Możesz nabyć w ten sposób wiele złych programistycznych nawyków i w efekcie popełniać liczne błędy w kodzie.

W Akademii dostajesz do nauki tylko wyselekcjonowane, sprawdzone i jakościowe źródła wiedzy – samo mięso. Masz dokładnie to, czego potrzebujesz i zamiast tracić czas na szukanie – poświęcisz go na zadania, naukę i pracę nad kodem.

GPS sam aktualizuje trasę przejazdu, jeśli zajdzie taka potrzeba. Przebudowy odbywają się nie tylko na polskich drogach – rynek również się zmienia – aktualizacje materiałów do nauki robimy więc co kwartał. Dzięki temu są zawsze aktualne, w przeciwieństwie do wielu artykułów internetowych, na które możesz się natknąć, szukając informacji. 

Dobra, skoro już dostrzegłeś analogię czym jest mentoring, to teraz warto sprawdzić czy mentoring w Akademii jest już dla Ciebie, czy jeszcze niekoniecznie.

Kiedy mentoring nie jest dla Ciebie?

Nie będzie on optymalnym rozwiązaniem w kilku przypadkach:

Kiedy mentoring jest dla Ciebie?

 • chcesz mieć możliwość rozwoju w swoim własnym tempie
 • uczyć się w przyjaznym środowisku osób podobnych do Ciebie
 • lubisz wymagające zadania i nauczycieli
 • chcesz rozwijać się szybciej i bardziej kompleksowo niż inni

Jak długo trwa mentoring?

Czas nauki to bardzo indywidualny parametr – nauka pod okiem mentora trwa aż dojdziesz do wyznaczonego przez siebie celu – pierwsza praca, poprawienie portfolio, podwyżka, douczenie się dobrych praktyk

Jeśli rozważasz skorzystanie z mentoringu, przeczytaj jak to wygląda w mojej Akademii 👇

https://academy.localhost-group.com/blog/faq-przed-mentoringiem-w-akademii

Do następnego commita!

contact

Zastanawiasz się, czy Akademia jest dla Ciebie?

  Wypełnij poniższą ankietę, a skontaktuje się z Tobą mentor. Podczas niezobowiązującej konsultacji:
 • wytłumaczy dokładniej, na czym w ogóle polega mentoring w Akademii i jak wygląda nasz program nauczania;
 • odpowie na Twoje pytania;
 • pomoże Ci podjąć decyzję, czy to odpowiedni moment na dołączenie do Localhost Academy.
Wypełnij ankietę

Podane przez Ciebie dane są przetwarzane w celu odpowiedzi na Twoje zapytanie, a ich administratorem jest Localhost Group Sp. z o.o z siedzibą w Lublinie. Więcej o tym w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane oraz jakie są Twoje prawa znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.