Gdzie znaleźć zlecenia dla IT? W Fight Clubie!

Umiejętność programowania to nie wszystko. W Akademii uczymy w sposób przemyślany i wypuszczamy programistów mających komplet umiejętności. Ale to nie wszystko. Programiści muszą umieć pracować w zespole, działać pod presją czasu, trzymać się deadline’ów.

Dlatego zapewniamy im jeszcze dodatkowy trening, przed podjęciem pracy. Mowa o Localhost Job’s Intro, programie, który stworzyliśmy kilka miesięcy temu — więcej przeczytacie o nim TUTAJ. Teraz będziemy go skracać, do około 100-120 godzin w skali miesiąca. To spokojnie wystarczy, by student przećwiczył ważne umiejętności. Nie ma sensu tego okresu przeciągać 🙂 

A co dzieje się po Job’s Intro?

I co dalej? Muszę iść na etat?

Naturalna kolej rzeczy to podjęcie pracy zawodowej przez młodego programistę. Jeżeli skończysz Akademię i nie pójdziesz do pracy, aby wykorzystywać nowo zdobyte umiejętności — zdezaktualizują się. Najwięcej uczymy się przez praktykę.

Akademia zapewnia studentom wsparcie w zdobyciu pracy. Nawiązujemy kontakty z partnerami, dzięki czemu proces rekrutacji studentów jest skrócony i uproszczony. Docelowo, każdemu studentowi chcemy zapewnić pracę — tak, żeby on sam nie musiał się tym martwić. Warto dodać, że zawsze jest to praca zdalna.

Zlecenia dla IT bez etatu?

Takie sytuacje też się zdarzają. Czasami w życiu mamy inne zobowiązania, które nie pozwalają przejść od razu na pełny etat. Wiele osób woli freelancing. To dobra opcja, ale wymaga nieustannego poszukiwania zleceń.

No, chyba że pomaga Ci Akademia.

Freelance bez szukania zleceń? Gdzie znaleźć zlecenia dla IT?

Tak! Na tym właśnie polega nasz Fight Club. Od jakiegoś czasu dostawaliśmy pytania, czy nie mamy jakiegoś studenta, który zrealizowałby projekt X, Y, Z. No i na początku wrzucaliśmy informacje o zadaniach na nasz ogólny kanał dla studentów na discordzie.

Ale, jako że zadań przybywa, uznaliśmy, że czas przekształcić to właśnie w nasz Fight Club i umożliwić studentom pracę freelancerską bez pozyskiwania zleceń. To my koordynujemy zdobywanie zleceń dla programistów.

Fight Club od kuchni

Kilka słów o Fight Clubie od naszego studenta. Co szczególnie podoba mu się w takim działaniu? Szczególnie docenia to, że projekt jest całkowicie jego i jest za niego odpowiedzialny. Czuje satysfakcję, patrząc na efekty swojej pracy.

Wciąż uczy się czegoś nowego. Dzięki Fight Clubowi rozwija się między innymi w pracy na szablonie i poznaje tajniki architektury szablonu. Wdraża się też w Gatsby. Chwali sobie współpracę z klientem.

Jak dołączyć do Fight Clubu?

  1. Dołącz do Akademii i rozpocznij nasz program mentorski.
  2. Naucz się programować 😉
  3. Przejdź program Job’s Intro.
  4. Fight Club stoi dla Ciebie otworem!

Jeśli chcesz do nas dołączyć — zacznij od wypełnienia ankiety. Skontaktuje się z Tobą odpowiedni mentor. Podczas niezobowiązującej konsultacji wytłumaczy Ci, jak dokładnie przebiega nauka w Akademii, odpowie na Twoje pytania i pomoże w podjęciu decyzji.

A jeśli uważasz, że mentoring nie jest dla Ciebie i wolisz uczyć się samodzielnie – koniecznie zapoznaj się z naszymi roadmapami 🙂 

contact

Zastanawiasz się, czy Akademia jest dla Ciebie?

    Wypełnij poniższą ankietę, a skontaktuje się z Tobą mentor. Podczas niezobowiązującej konsultacji:
  • wytłumaczy dokładniej, na czym w ogóle polega mentoring w Akademii i jak wygląda nasz program nauczania;
  • odpowie na Twoje pytania;
  • pomoże Ci podjąć decyzję, czy to odpowiedni moment na dołączenie do Localhost Academy.
Wypełnij ankietę

Podane przez Ciebie dane są przetwarzane w celu odpowiedzi na Twoje zapytanie, a ich administratorem jest Localhost Group Sp. z o.o z siedzibą w Lublinie. Więcej o tym w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane oraz jakie są Twoje prawa znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.