Jesteś młodym rodzicem? Ty też poradzisz sobie w Akademii!

Jeśli myślisz, że w momencie, kiedy zostałeś/aś właśnie rodzicem jest już za późno na przebranżowienie – nie masz racji! Programowanie to umiejętność, którą na spokojnie możesz nabyć pomiędzy karmieniem, usypianiem i zmienianiem pieluch. Masz obawy, czy to ma prawo się udać? Koniecznie przeczytaj ten artykuł, który opracowaliśmy razem z jednym z naszych studentów – który jest właśnie młodym tatą 🙂

Możesz poszerzać swoje kwalifikacje, jednocześnie nie tracąc najważniejszych momentów z życia Twojego dziecka. Być w domu, kiedy wypowie swoje pierwsze słowa, zrobi pierwszy krok, czy pierwszy raz wróci z przedszkola i będzie opowiadać Ci o nowych kolegach i koleżankach. Ucząc się w domu, nie ominie Cię żadna z tych rzeczy, a dodatkowo, nauczysz się przydatnych umiejętności, które zapewnią Ci w przyszłości lepszą pracę – dzięki czemu zabezpieczysz również przyszłość swojego dziecka. Poprawa poziomu życia brzmi kusząco, ale pojawiają się różne wątpliwości…

Czego się boisz i dlaczego już nie musisz?

To naturalne, że przed poważną decyzją, taką jak przebranżowienie, dręczą Cię liczne obawy. Szczególnie, jeśli Twoja rodzina właśnie się powiększyła. Rozmawiałem z naszym studentem i sądzę, że Twoje wątpliwości mogą pokryć się z tymi, które wskazał.

Czy wystarczy mi pieniędzy?

To pytanie, które zadaje sobie wiele osób, kiedy rozważa zmianę branży. Niezależnie, czy chodzi o programowanie, czy o cokolwiek innego. Obawiamy się porzucić dotychczasowe zajęcie przynoszące niekoniecznie satysfakcjonujące, ale za to stałe dochody. Dlatego do sprawy trzeba podejść rozsądnie. Czy Twój partner lub partnerka jest w stanie utrzymać Was oboje przez kilka miesięcy? Czy zgadza się na taki układ? A może to dobry moment na wykorzystanie odłożonych wcześniej oszczędności?

Czy moja wiedza wystarczy, żeby w ogóle ruszyć z zadaniami?

Program zawsze dostosowujemy do aktualnego poziomu studenta. Czas oraz progres nauki w Akademii są planowane dla każdego indywidualnie – nie musisz się więc martwić, że nie załapiesz czegoś wystarczający szybko, bądź że zostaniesz w tyle.

Czy będę mieć wystarczająco dużo czasu, aby się uczyć w takiej formie? 

Wszystko zależy od Twojej organizacji – nauka w Akademii jest zaplanowana tak, aby każdy był w stanie dopasować ją do swojego rytmu – niezależnie od tego jak intensywny styl życia prowadzi. Zadania rozwiązujesz wtedy, kiedy masz na to czas, nie masz określonych ram – ustalasz je sam. 

Co do calli z mentorem – możliwe są do przeprowadzenia w bardzo szerokim zakresie godzinowym, bez problemu zdzwonimy się nawet wtedy, kiedy bombelek będzie już słodko spać 😉 Większość komunikacji odbywa się przez discorda, więc nie jest zbyt angażująca. Bez problemu możesz komunikować się z mentorami akurat pilnując bombelka który się bawi, i nie budząc go, kiedy zdrzemnął się w Twoich ramionach, a akurat masz laptopa pod ręką.

Czy to na pewno pomoże mi w znalezieniu pracy? Czy faktycznie będę musiał siedzieć w Akademii kilkanaście miesięcy żeby wszystko opanować?

Akademia nie jest magicznym rozwiązaniem i sama w sobie nie przeteleportuje Cię do nowego miejsca pracy. Tutaj wszystko zależy przede wszystkim od Twojego zaangażowania – niektórzy studenci (ok 30%) dostają pracę bardzo szybko, bo nawet w połowie kursu, po pół roku nauki. Innym zajmuje to zazwyczaj rok. Jeśli się postarasz, to możesz po kilku miesiącach złapać pierwszą pracę i jednocześnie nadal się szkolić, aby wkrótce wskoczyć na wyższy level na programistycznym rynku.

Czy to nie będzie kasa wyrzucona w błoto?

Jeśli planujesz wyłącznie zapłacić za naukę i nie angażować się w nią i nie robić zadań – to tak. Ale w momencie kiedy włożysz w to wysiłek i będziesz codziennie pracować nad poszerzaniem swoich umiejętności – poczujesz jak będą one wzrastać z tygodnia na tydzień – tak samo jak i Twoja wartość jako potencjalnego pracownika na rynku pracy. Jak już wspominałem wyżej, dzięki nauce w Akademii, studenci znajdują zatrudnienie po około rok nauki. A często i szybciej.

Czy dogadam się z mentorem?

Nie mieliśmy jeszcze sytuacji, w której ktoś by się nie dogadał 😀 Wszyscy jesteśmy ludźmi i rozumiemy, że nauka nie jest jedynym obowiązkiem, jaki mają nasi studenci. Stawiamy nacisk na dobrą komunikację i staramy się szukać rozwiązań, które usatysfakcjonują każdego.

Dlaczego warto?

Akademia to przyjazne miejsce dla wszystkich, którzy chcą się rozwijać na własnych warunkach. Czas oraz szybkość progresu nauki dostosowana jest do każdego indywidualnie – dopasujemy się do Ciebie. Calle możemy przeprowadzić w bardzo szerokim zakresie godzinowym, więc jesteśmy w stanie zapewnić odpowiedni termin każdemu. Większość komunikacji, zarówno pisemnej jak i głosowej, odbywa się przez discorda. Zapewnia to większą elastyczność niż organizowane spotkania w określonych godzinach. Komunikujemy się szybko, zwięźle i na temat – szanujemy czas naszych studentów. Jeśli chcesz zapewnić lepszą stabilizację swojej rodzinie, zacząć zarabiać więcej i być u boku Twojego dziecka, kiedy przeżywa wiele pierwszych, cennych doświadczeń – umów się z naszym mentorem na niezobowiązującą konsultację, na której dowiesz się więcej o nauce w Akademii.

contact

Zastanawiasz się, czy Akademia jest dla Ciebie?

    Wypełnij poniższą ankietę, a skontaktuje się z Tobą mentor. Podczas niezobowiązującej konsultacji:
  • wytłumaczy dokładniej, na czym w ogóle polega mentoring w Akademii i jak wygląda nasz program nauczania;
  • odpowie na Twoje pytania;
  • pomoże Ci podjąć decyzję, czy to odpowiedni moment na dołączenie do Localhost Academy.
Wypełnij ankietę

Podane przez Ciebie dane są przetwarzane w celu odpowiedzi na Twoje zapytanie, a ich administratorem jest Localhost Group Sp. z o.o z siedzibą w Lublinie. Więcej o tym w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane oraz jakie są Twoje prawa znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.