Jeszcze więcej zmian w Akademii?

Niedawno opowiadałem Wam o nowych programach, nad którymi pracujemy w Akademii. I już piszę o kolejnych zmianach. O co chodzi tym razem?

Jak wiecie, Akademia cały czas się rozwija, aby sprostać oczekiwaniom studentów. Po raz kolejny chcemy wyjść im naprzeciw. Dostajemy coraz więcej pytań o możliwość dofinansowania nauki w Akademii przez Urząd Pracy. Pisaliśmy o tym już TUTAJ. Jeśli interesowaliście się tematem wcześniej, wiecie, że procedura ta jest sporym problemem. Istnieje legenda, że komuś kiedyś się uda.

Jak ograć urząd pracy?

Istnieje jedna, prosta odpowiedź. Nie grać w tę grę na ich zasadach.

Nie iść do urzędu pracy i poradzić sobie innym sposobem. Zaoszczędzicie czas, nerwy i stres. Poważnie. Sam nie lubię bawić się z tego typu instytucjami – więc pracuję nad rozwiązaniem, które pozwoli studentom zrezygnować z wątpliwej przyjemności, jaką jest wizyta w urzędzie pracy.

Dofinansowanie nauki – jak to ogarnąć?

W poprzednim biznesowym poniedziałku opowiadałem Wam o moich planach nawiązania współpracy z partnerami, w czego efekcie każdy student w perspektywie czasu ma mieć zagwarantowaną fajną posadę, w sprawdzonym miejscu. Znów odezwałem się do partnerów.

I tutaj czas na przedstawienie Wam kolejnych moich planów na przyszłość i na współpracę. Chciałbym, żeby partnerzy, u których student docelowo ma pracować, w razie takiej potrzeby dofinansowali jego naukę. Jak dokładniej ma to wyglądać? 

System dofinansowania krok po kroku

Widzę to tak:

 1. Osoba aspirująca do nauki w Akademii zgłasza, że chciałaby skorzystać z możliwości dofinansowania.
 2. Opłaca sobie samodzielnie trzy pierwsze miesiące nauki, a następnie może dokonać wyboru, z jakim partnerem chce współpracować.
 3. Przyszły student bądź studentka podpisuje umowę lojalnościową na rok pracy (już po nauce) z partnerem, czyli swoim przyszłym pracodawcą.
 4. Partner pokrywa połowę kosztów nauki – a osoba ucząca się drugą połowę.
 5. Student/studentka ma zapewnioną pracę na minimum rok po kursie.

Proste? Proste.

Dlaczego ta opcja jest lepsza niż dofinansowanie z urzędu pracy?

Powodów jest wiele:

 • można sfinansować średnio od 4 do 6 miesięcy nauki przez urząd. W przypadku finansowania przez partnerów nie ma takich ograniczeń – opłacana jest połowa kosztów, a student uczy się tyle, ile potrzebuje;
 • należy pamiętać, że sektor prywatny dysponuje większym kapitałem i faktycznie zależy mu na kształceniu dobrych programistów;
 • urzędy pracy nie rozumieją jak wygląda rynek i nie dofinansowują kursów zdalnych – nawet w dobie covidu (SICK!);
 • dzięki umowie, jaką podpisujesz z partnerem (przyszłym pracodawcą), masz zagwarantowaną posadę na minimum rok – co daje duży komfort psychiczny i pozwala skupić się na nauce;
 • nie trzeba jeździć do urzędu, kombinować i tracić nerwów gadając z urzędasami 😄

Myślę, że to najlepsza możliwa opcja – i przede wszystkim najwygodniejsza. Nie należysz jeszcze do grona naszych studentów? Chcesz podjąć naukę w Akademii, ale martwisz się o kwestie finansowe? Wypełnij formularz kontaktowy i porozmawiamy o możliwościach 🙂 

contact

Zastanawiasz się, czy Akademia jest dla Ciebie?

  Wypełnij poniższą ankietę, a skontaktuje się z Tobą mentor. Podczas niezobowiązującej konsultacji:
 • wytłumaczy dokładniej, na czym w ogóle polega mentoring w Akademii i jak wygląda nasz program nauczania;
 • odpowie na Twoje pytania;
 • pomoże Ci podjąć decyzję, czy to odpowiedni moment na dołączenie do Localhost Academy.
Wypełnij ankietę

Podane przez Ciebie dane są przetwarzane w celu odpowiedzi na Twoje zapytanie, a ich administratorem jest Localhost Group Sp. z o.o z siedzibą w Lublinie. Więcej o tym w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane oraz jakie są Twoje prawa znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.