Praca bez wysyłania CV? Wejdź do firmy na kodach dzięki Localhost Job’s Intro!

Zmienia się rynek, zmieniają się realia, zmienia się i Akademia. Wszystkim zależy na pracy i możliwości zarobienia i staje się to dla większości ludzi priorytetem. Wiele osób z tego względu rezygnuje z inwestycji czasu i pieniędzy w rozwój. Szczególnie, jeśli mówimy o nauce trwającej kilka miesięcy.

Ale co, jeśli po tych kilkunastu, czy kilkudziesięciu tygodniach, czeka Cię intensywny trening i symulacja pracy w firmie, a następnie… transfer do rzeczywistej firmy i stabilne zarobki? To brzmi już nieco inaczej 🙂

Z tego artykułu dowiesz się:

 • jakie zmiany nadchodzą w Akademii;
 • jak szybciej dostać pracę dzięki skróconej rekrutacji.

Co się dzieje w Akademii Localhost?

Jak możesz wywnioskować z tytułu – Akademia lekko się zmienia. Oczywiście na lepsze. Nieustannie badam rynek, aby dowiedzieć się, jakich dokładnie programistów potrzebują nasi partnerzy. 

Dzięki temu mogę uczyć moich studentów tak, by pracę dostali niemalże od ręki – ponieważ będą spełniać wszystkie wymagania. Do tego stopniowo nawiązuję współpracę z kolejnymi firmami, które wiedzą, że od nas dostaną pracowników przeszkolonych do ich potrzeb. Czym to się różni od obietnic bootcampów i co oznacza, że firmy dostają pracowników przeszkolonych do ich potrzeb? Już tłumaczę.

Jakich programistów chcą nasi partnerzy?

Sytuacja w branży nieustannie się zmienia – nie sposób więc określić uniwersalnych wymagań, które sprawdzą się zawsze i zapewnią pracę każdemu młodemu koderowi. Rynek jest szeroki, więc tak naprawdę każda firma ma inne potrzeby. Nawiązałem jednak kontakt z kilkoma partnerskimi firmami i wiem, jakich programistów chcieliby zatrudnić.

W związku z tym, przygotowałem trzy “specjalizacje” dla studentów Akademii, w których będą mogli szkolić się w pierwszym kwartale 2022 roku, aby przygotować się do pracy właśnie u partnerów:

 1. Integrator/automatyzator – czyli programista backendowy, który w firmie będzie odpowiadać za to, żeby w e-commerce całe oprogramowanie było odpowiednio połączone i zautomatyzowane;
 2. Programista pracujący z wordpressem i gatsbym – takie osoby w wielu firmach znajdą błyskawiczne zatrudnienie, ponieważ branża ecommerce szuka koderów umiejących pracować właśnie w tych technologiach;
 3. Człowiek od prostych zadań – są firmy, które mają dużo prostych tasków, ale nie mają wystarczająco dużo programistów, bądź ich programiści zajęci są bardziej wymagającymi projektami. najczęściej w stacku HTML/CSS/JS

W związku z tym, oprócz standardowego programu nauczania, postanowiłem stworzyć również nowy dział w Akademii – Localhost Job’s Intro. Składają się na niego aktualnie trzy specjalizacje, ponieważ mamy trzy rodzaje programistów, których potrzebują nasi aktualni partnerzy.

Na czym polega nauka w teamie Localhost Job’s Intro?

Mimo, że wyżej wymienione specjalizacje tego działu mocno różnią się od siebie, to wszystkie działają na tych samych zasadach. W dużym uproszczeniu, każda z nich to taki symulator prawdziwej pracy w firmie.

Localhost Job’s Intro nie jest dla każdego. Dołączyć tutaj mogą jedynie studenci, którzy opanowali podstawowy program Akademii i dysponują odpowiednimi umiejętnościami.

Student Localhost Job’s Intro:

 • ma określony czas pracy i zadania, które realizuje w oparciu o założenia czasowe – narzucone z góry, bądź takie, które sam ustala, a następnie wypełnia;
 • uczy się pracy w zespole;
 • przyzwyczaja do obecności deadlinów;
 • poznaje sposób komunikacji na projekcie;
 • działa na realnych zadaniach, rozwiązuje prawdziwe problemy, pochodzące od prawdziwych firm – co w przyszłości może umożliwić skróconą rekrutację, bez wysyłania CV.

Szkolenie w specjalizacji trwa około dwóch-trzech miesięcy. W przypadku najzdolniejszych programistów – krócej. Studenci kończą je w momencie, kiedy są faktycznie gotowi do pracy.

Jak to wygląda finansowo?

Symulacja pracy brzmi dobrze, ale może nasunąć się pytanie, czy pieniądze też będą symulowane? 

Każdy chciałby otrzymać wynagrodzenie za wysiłek włożony w pracę (czy też jej symulację). Nie martwcie się – zawsze będzie wypłacane jakieś “stażowe” w ramach przygotowania do pracy w firmie 🙂 Dzięki temu, osoba, która dostanie się do działu Localhost Job’s Intro, będzie mogła uzyskać niezbędne kwalifikacje, a także sfinansować swoją dalszą naukę w Akademii. A w perspektywie – zarabiać. Kilku naszych studentów pracuje w takiej formie z popularną firmą e-commerce i obie strony są zadowolone z takiego rozwiązania.
 

Dlaczego warto celować w Localhost Job’s Intro?

1) Pracodawcy często oczekują od młodych osób 30-letniego doświadczenia w branży. Co jest średnio możliwe, kiedy ktoś dopiero zaczyna swoją karierę zawodową. Dzięki działaniu w Localhost Job’s Intro szukając pracy, oprócz prezentacji projektów, będziesz w stanie pochwalić się też już pewnym doświadczeniem.

2) To znacznie lepsze rozwiązanie niż to, co oferują bootcampy. Dlaczego? Tam przede wszystkim za samą naukę musicie zapłacić wysokie kwoty, a do tego uczycie się bardzo standardowych rozwiązań bez ćwiczenia w praktyce, na realnych problemach. To podstawowy powód, przez który firmy nie chcą brać do siebie studentów po bootcampach. Często też oferując zapewnienie pracy, bootcampy nie wywiązują się ze swoich obietnic, bądź oferują mało rozwijające stanowiska. Natomiast u nas, osoby wciąż będące studentami, mają możliwość wykonywania zleceń od firm zewnętrznych. Już teraz niektórzy studenci z Localhost Job’s Intro pracują z firmami technologicznymi, dzięki czemu zdobywają praktykę w trakcie nauki i zwracają im się pieniądze zainwestowane w Akademię.

3) Oprócz tego, że podczas nauki już sprawdzacie się na pewnych stanowiskach, wciąż tak naprawdę jesteście jak pod opiekuńczym skrzydłem mentorów. Tutaj nie ma ryzyka “zwolnienia”, czy znudzenia pracą. To wciąż tylko symulacja, gdzie po prostu sprawdzacie, co Wam odpowiada, a co niekoniecznie. Nikt nie rzuca Was na głęboką wodę tuż po nauce – tylko zawsze macie opiekuna, który w razie potrzeby Wam doradzi, czego wielu osób nie doświadcza – przez co pierwsze miesiące pracy po studiach/bootcampie/kursach mogą być przerażające, zniechęcające i dołujące.

Podsumowując – Akademia nieco się zmienia, aby umożliwić studentom nie tylko zostanie świetnymi programistami, ale i pozwolić im wpasować się w potrzeby rynku i jak najszybciej złapać pracę i tym samym – zacząć zarabiać.

Też chcesz dołączyć do grona studentów, którym Akademia pomaga zdobyć pracę? Wypełnij formularz – skontaktuje się z Tobą nasz mentor i odpowie na wszystkie pytania oraz opisze program. Konsultacja jest niezobowiązująca 🙂

contact

Zastanawiasz się, czy Akademia jest dla Ciebie?

  Wypełnij poniższą ankietę, a skontaktuje się z Tobą mentor. Podczas niezobowiązującej konsultacji:
 • wytłumaczy dokładniej, na czym w ogóle polega mentoring w Akademii i jak wygląda nasz program nauczania;
 • odpowie na Twoje pytania;
 • pomoże Ci podjąć decyzję, czy to odpowiedni moment na dołączenie do Localhost Academy.
Wypełnij ankietę

Podane przez Ciebie dane są przetwarzane w celu odpowiedzi na Twoje zapytanie, a ich administratorem jest Localhost Group Sp. z o.o z siedzibą w Lublinie. Więcej o tym w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane oraz jakie są Twoje prawa znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.