Zapytaj studenta Akademii Localhost – część 11 – Jakub – Fullstack TS

“Zapytaj studenta Akademii Localhost” to seria, w której zadaję serię pytań naszym studentom. Po co? Aby pokazać Wam Akademię z innej perspektywy, byście mogli maksymalnie świadomie podjąć decyzję, czy chcecie do nas dołączyć 🙂

Dzisiaj na serię pytań odpowiada Jakub 🙂

Zapytaj studenta

Dlaczego chcesz zostać programistą?

Po kilku latach jako technik IT doznałem poważnego wypalenia zawodowego. Potrzebowałem zmiany pracy na coś co pozwoliłoby mi spełnić swój potencjał.

Od zawsze chciałem kodować, ale też od zawsze miałem gdzieś z tyłu głowy słowa znajomego, że muszę być dobry z matematyki. Więc zwlekałem, byłem pełny niepewności ale jednak w końcu się zdecydowałem.

Mam o tyle szczęście, że jestem w związku z bardzo wspierającą dziewczyną, która w gruncie rzeczy zadecydowała razem ze mną i mnie do tego przekonała. Dziękuję jej i sobie do dzisiaj 🙂

Odkąd dostałem pierwszą pracę jako programista, nie wyobrażam sobie innej ścieżki kariery. Wolność działania i satysfakcja są najlepszą motywacją.

Jak długo się uczysz programować?

Ponad 3 lata.

Ile czasu dziennie poświęcasz na naukę?

W pracy codziennie się uczę czegoś nowego, coś czuję, że będzie tak już zawsze. Nie mam stałej liczby godzin, którą spędzam na nauce. Pewnie coś koło 30h tygodniowo.

Czego do tej pory się nauczyłeś w Akademii?

Moja pierwsza praca była w Angularze, w Akademii uczę się Reacta i NodeJS. Docelowo chcę się przesiąść na Solidity.

Co było dla Ciebie najtrudniejsze w nauce programowania?

Myślę, że nie spodziewałem się jak dużo pracy programisty polega na konfigurowaniu środowiska, wyszukiwaniu zagadnień i wszystkiego wokół. 

Najstraszniejszy był dla mnie GIT 😛 

Czy odpowiada Ci forma prowadzenia zajęć i wsparcia mentorskiego?

Na początku nie mogłem się przyzwyczaić do tej formuły, jednak źle podszedłem do tej nauki. Nauka w wolnym czasie nie jest łatwa, trzeba to sobie usystematyzować, podejść do zagadnień z innej strony.

To jest bardzo duża wartość, którą Akademia przekazuje i ja cały czas się jej uczę.

Jak oceniasz swój rozwój w Akademii i czy rozwijasz się zadowalająco szybko?

Po pierwszych dwóch miesiącach w Akademii dostałem ofertę pracy na 2x pieniądze i w ciekawszych technologiach. Myślę, że to dosyć szybko 😛

Co chciałbyś poprawić/ulepszyć w Akademii?

Mimo bardzo dużej wartości technicznej, znalezienie wymarzonej pracy nie opiera się tylko na kodowaniu. W końcu możesz być super koderem, ale nie potrafić się sprzedać.

Jakbym miał coś zmieniać to pewnie podejście do rekrutacji i pomoc młodym programistom w osiągnięciu umiejętności miękkich.

Czy uważasz, że płacisz dużo w stosunku do wsparcia, jakie otrzymujesz?

Na początku wydawało mi się, że tak. Jednak jak posiedziałem chwilę nad swoim projektem i dostawałem ciągłe wsparcie od Przemka, myślę że quality – price ratio jest tutaj na bardzo wysokim poziomie.

Perspektywa studentów a Wasze decyzje

Mam nadzieję, że odpowiedzi Jakuba pomogą Ci lepiej zrozumieć, jak wygląda nauka w Akademii. My opowiadamy o niej dużo, ale spojrzenie studenta na pewno jest dla Ciebie cenniejsze. W związku z tym, serię planujemy kontynuować. Jeśli  interesuje Cię rozwój pod okiem mentora, to już teraz możesz umówić się na niezobowiązującą konsultację, bądź wybrać program dla siebie!  🙂

contact

Zastanawiasz się, czy Akademia jest dla Ciebie?

    Wypełnij poniższą ankietę, a skontaktuje się z Tobą mentor. Podczas niezobowiązującej konsultacji:
  • wytłumaczy dokładniej, na czym w ogóle polega mentoring w Akademii i jak wygląda nasz program nauczania;
  • odpowie na Twoje pytania;
  • pomoże Ci podjąć decyzję, czy to odpowiedni moment na dołączenie do Localhost Academy.
Wypełnij ankietę

Podane przez Ciebie dane są przetwarzane w celu odpowiedzi na Twoje zapytanie, a ich administratorem jest Localhost Group Sp. z o.o z siedzibą w Lublinie. Więcej o tym w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane oraz jakie są Twoje prawa znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.