Zapytaj Studenta Akademii Localhost – część 14 – Jakub – fullstack TS (nest + react)

Przed Wami kolejny artykuł z serii “Zapytaj Studenta”. To kolejna porcja odpowiedzi jednego z naszych studentów na serię standardowych pytań dotyczących nauki w Akademii. Dziś rozmawiam z Jakubem.

Zapytaj Studenta

Dlaczego chcesz zostać programistą?

Ponieważ mogę zrobić coś z niczego, bez wychodzenia z domu. Jedyne czego potrzebuje to komputer i dostęp do internetu, aby zacząć „tworzyć”. Dodatkowo dzięki branży IT mogę pracować dosłownie z każdego miejsca na Ziemi.

Jak długo się uczysz programować?

Pierwszą linijkę kodu napisałem w maju 2020 roku. 

Ile czasu dziennie poświęcasz na naukę?

Około 4-5 godzin dziennie. Czasami potrafię siedzieć i po 8 🙂 Bardzo lubię uczyć się programowania i ciężko mi jest określić moment, w którym należy zrobić sobie przerwę.

Czego do tej pory się nauczyłeś w Akademii?

W Akademii przede wszystkim nauczyłem się podstaw JavaScriptu, TypeScriptu, a także programowania obiektowego. Dodatkowo dowiedziałem się, po co piszemy testy, a także jak je napisać. Ogólnie uważam, że Akademia nauczyła mnie solidnych podstaw programowania.

Co było dla Ciebie najtrudniejsze w nauce programowania? 

Hmm. Najgorsze zdecydowanie było OOP. Do dzisiaj pamiętam godziny ślęczenia nad jedną klasą i ciągłe pytania w głowie: „dlaczego do cholery to nie chce działać”. No i oczywiście na samym początku ogromną przeszkodą była składnia samego języka.

Czy odpowiada Ci forma prowadzenia zajęć i wsparcia mentorskiego?

Jak najbardziej. Forma zajęć się wręcz idealna jeżeli chodzi o naukę programowania. Dodatkowo kontakt z mentorem zawsze przebiegał bezproblemowo. Ogólny odbiór jest jak najbardziej pozytywny.

Jak oceniasz swój rozwój w Akademii i czy rozwijasz się zadowalająco szybko?

Kiedy porównam sobie naukę „na własną rękę”, z nauką w Akademii, to różnica jest powalająca. Dzięki wytyczonej ścieżce „co mam zrobić, aby się rozwinąć” mój rozwój dosłownie wystrzelił.

Co chciałbyś poprawić/ulepszyć w Akademii? 

Myślę, że mogłaby się pojawić dodatkowa ścieżka w rozwoju jako DevOps.

Czy uważasz, że płacisz dużo w stosunku do wsparcia, jakie otrzymujesz?

Zdecydowanie cena jest warta tego, co otrzymuję w zamian.

Perspektywa studenta Akademii

Jak niejednokrotnie podkreślam, perspektywa studenta jest z pewnością warta więcej dla osób, które rozważają podjęcie u nas nauki. Mam nadzieję, że kolejny artykuł z tego cyklu rozjaśnił czyjeś wątpliwości. 

Jeśli, podobnie jak Jakub, walczysz z paradygmatem OOP i szukasz miejsca, w którym ktoś w końcu ostatecznie wyjaśni Ci ten temat – wypełnij naszą ankietę już teraz, zanim ktoś inny zajmie Twoje miejsce!

contact

Zastanawiasz się, czy Akademia jest dla Ciebie?

    Wypełnij poniższą ankietę, a skontaktuje się z Tobą mentor. Podczas niezobowiązującej konsultacji:
  • wytłumaczy dokładniej, na czym w ogóle polega mentoring w Akademii i jak wygląda nasz program nauczania;
  • odpowie na Twoje pytania;
  • pomoże Ci podjąć decyzję, czy to odpowiedni moment na dołączenie do Localhost Academy.
Wypełnij ankietę

Podane przez Ciebie dane są przetwarzane w celu odpowiedzi na Twoje zapytanie, a ich administratorem jest Localhost Group Sp. z o.o z siedzibą w Lublinie. Więcej o tym w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane oraz jakie są Twoje prawa znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.