Przed Wami kolejny artykuł z serii “Zapytaj Studenta”. To kolejna porcja odpowiedzi jednego z naszych studentów na serię standardowych pytań dotyczących nauki w Akademii. Dziś rozmawiam z Jakubem.
Zapytaj Studenta
Dlaczego chcesz zostać programistą?
Ponieważ mogę zrobić coś z niczego, bez wychodzenia z domu. Jedyne czego potrzebuje to komputer i dostęp do internetu, aby zacząć „tworzyć”. Dodatkowo dzięki branży IT mogę pracować dosłownie z każdego miejsca na Ziemi.
Jak długo się uczysz programować?
Pierwszą linijkę kodu napisałem w maju 2020 roku.
Ile czasu dziennie poświęcasz na naukę?
Około 4-5 godzin dziennie. Czasami potrafię siedzieć i po 8 🙂 Bardzo lubię uczyć się programowania i ciężko mi jest określić moment, w którym należy zrobić sobie przerwę.
Czego do tej pory się nauczyłeś w Akademii?
W Akademii przede wszystkim nauczyłem się podstaw JavaScriptu, TypeScriptu, a także programowania obiektowego. Dodatkowo dowiedziałem się, po co piszemy testy, a także jak je napisać. Ogólnie uważam, że Akademia nauczyła mnie solidnych podstaw programowania.
Co było dla Ciebie najtrudniejsze w nauce programowania?
Hmm. Najgorsze zdecydowanie było OOP. Do dzisiaj pamiętam godziny ślęczenia nad jedną klasą i ciągłe pytania w głowie: „dlaczego do cholery to nie chce działać”. No i oczywiście na samym początku ogromną przeszkodą była składnia samego języka.
Czy odpowiada Ci forma prowadzenia zajęć i wsparcia mentorskiego?
Jak najbardziej. Forma zajęć się wręcz idealna jeżeli chodzi o naukę programowania. Dodatkowo kontakt z mentorem zawsze przebiegał bezproblemowo. Ogólny odbiór jest jak najbardziej pozytywny.
Jak oceniasz swój rozwój w Akademii i czy rozwijasz się zadowalająco szybko?
Kiedy porównam sobie naukę „na własną rękę”, z nauką w Akademii, to różnica jest powalająca. Dzięki wytyczonej ścieżce „co mam zrobić, aby się rozwinąć” mój rozwój dosłownie wystrzelił.
Co chciałbyś poprawić/ulepszyć w Akademii?
Myślę, że mogłaby się pojawić dodatkowa ścieżka w rozwoju jako DevOps.
Czy uważasz, że płacisz dużo w stosunku do wsparcia, jakie otrzymujesz?
Zdecydowanie cena jest warta tego, co otrzymuję w zamian.
Perspektywa studenta Akademii
Jak niejednokrotnie podkreślam, perspektywa studenta jest z pewnością warta więcej dla osób, które rozważają podjęcie u nas nauki. Mam nadzieję, że kolejny artykuł z tego cyklu rozjaśnił czyjeś wątpliwości.
Jeśli, podobnie jak Jakub, walczysz z paradygmatem OOP i szukasz miejsca, w którym ktoś w końcu ostatecznie wyjaśni Ci ten temat – wypełnij naszą ankietę już teraz, zanim ktoś inny zajmie Twoje miejsce!