Zapytaj studenta Akademii Localhost – część 6 – Adam – React / Frontend

Jakiś czas temu uznałem, że chciałbym dowiedzieć się, co myślą studenci po kilku pierwszych miesiącach rozwoju w Akademii.
Przygotowałem więc kilka pytań i poprosiłem studentów będących „w połowie drogi” na rynek programistyczny, o udzielenie brutalnie szczerych odpowiedzi – co mogę poprawić w Akademii i czy są zadowoleni z nauki.

Dzisiaj na pytania odpowiada Adam 🙂

Do konkretów – Q&A czas zacząć!

Q – Dlaczego chcesz zostać programistą?

A – Od pierwszych kliknięć w klawiaturę wiedziałem, że zwiążę swoją przyszłość z komputerem. Dopiero w gimnazjum odkryłem w sobie pasję do programowania. Programowanie pomaga mi rozwijać logiczne myślenie, rozwiązywanie problemów, oraz co uważam za najważniejsze: znajdywanie potrzebnych mi informacji. Nie ma co się okłamywać, programowanie jest przyszłością i pozwala rozwiązać wiele występujących problemów.

Q – Jak długo się uczysz programować?

A – Przygodę z programowaniem zacząłem w gimnazjum. W szkole odbywały się dodatkowe zajęcia z tworzenia stron internetowych, na których tworzyliśmy proste stronki w HTML’u wraz z CSS’em. Jeśli miałbym określić czas nauki programowania to byłyby to 3 lata z pewnymi przerwami.

Q – Ile czasu dziennie poświęcasz na naukę?

A – Dziennie poświęcam około 2-3h, stosując technikę pomodoro (25 minut pracy, 5 przerwy), żeby zwiększyć efektywność nauki.

Q – Czego do tej pory nauczyłeś się w Akademii?

A – Już po kilku tygodniach zdałem sobie sprawę z tego, że mój kod nie jest za bardzo optymalny i może być napisany lepiej.

Nauka w Akademii skupia się na najnowszych trendach, więc solidna nauka TypeScripta i testów jednostkowych była nieunikniona. Nie mogło również zabraknąć zasad SOLID i ich praktycznego zastosowania. Potem został React, w którym praktyczne zadania i testy komponentów były na porządku dziennym. Aktualnie zajmuję się projektem, który dał mi mnóstwo wiedzy

Q – Co było dla Ciebie najtrudniejsze w nauce programowania?

A – Głównym problemem podczas programowania był brak poczucia rozwoju, a co za tym idzie, brak motywacji. Multum prostych projektów nie dało mi praktycznej wiedzy, więc postanowiłem się zapisać do Akademii.

Tam nie było mowy o znudzeniu się licznymi zadaniami, które poruszały najróżniejsze zakątki Javascriptu. Wcześniejszym problemem był również brak feedbacku, który, jak się z czasem dowiadujesz, jest jedną z głównych rzeczy, która przyczynia do rozwoju.

Q – Czy odpowiada Ci forma prowadzenia zajęć i wsparcia mentorskiego?

A – Mentoring to jedna z głównych rzeczy, które skłoniły mnie do zapisu do Akademii. Czas, który Przemek przeznacza na wyjaśnienie, małą podpowiedź do zadania, to według mnie czas, w którym najwięcej mogę się nauczyć lub dopytać. Dzięki licznym dyskusjom mogę zauważyć inne podejście do pisania kodu i zrozumieć, na czym polega problem w kodzie.

Q – Jak oceniasz swój rozwój w Akademii i czy rozwijasz się zadowalająco szybko?

A – Akademia pozwoliła mi znaleźć 'łatwy’ sposób rozwoju. Wystarczy tylko włożyć mnóstwo czasu w zadania i poszerzanie wiedzy. Gdy patrzę na swój dawny kod, umiem już z łatwością wyłapać mnóstwo błędów. Aktualnie podczas robienia projektu widzę rozwój w swoim kodzie z dnia na dzień.

Q – Co chciałbyś poprawić/ulepszyć w Akademii ?

A – Wiem, że w poprzednich punktach poruszałem tylko pozytywne strony Akademii, ale uważam, że jeśli programowanie jest Twoją pasją lub wiążesz z nią przyszłość to Akademia to naprawdę idealne miejsce na rozwój wiedzy. Aktualnie nie widzę żadnej rzeczy do poprawy.

Q – Czy uważasz, że płacisz dużo w stosunku do wsparcia, jakie otrzymujesz?

A – Myślę, że opłata jest odpowiednia co do ilości zadań, projektów i mentoringu 1 na 1, który otrzymujesz w Akademii. Feedback otrzymany podczas rozmów z mentorem jest według mnie bezcenny 🙂

Perspektywa studentów a Wasze decyzje

Mam nadzieję, że odpowiedzi Adama pomogą komuś z Was w podjęciu decyzji o rozpoczęciu nauki. Ja mogę mówić o Akademii dużo, ale spojrzenie studenta na pewno jest dla Was cenniejsze.

Przeczytaj kolejne QA osób, które są w okolicy połowy swojej gotowości na rynek IT:

Do następnego commita!

contact

Zastanawiasz się, czy Akademia jest dla Ciebie?

    Wypełnij poniższą ankietę, a skontaktuje się z Tobą mentor. Podczas niezobowiązującej konsultacji:
  • wytłumaczy dokładniej, na czym w ogóle polega mentoring w Akademii i jak wygląda nasz program nauczania;
  • odpowie na Twoje pytania;
  • pomoże Ci podjąć decyzję, czy to odpowiedni moment na dołączenie do Localhost Academy.
Wypełnij ankietę

Podane przez Ciebie dane są przetwarzane w celu odpowiedzi na Twoje zapytanie, a ich administratorem jest Localhost Group Sp. z o.o z siedzibą w Lublinie. Więcej o tym w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane oraz jakie są Twoje prawa znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.